A Linde az egyetlen olyan vállalat, amelynek működése kiterjed a hidrogén értéklánc minden egyes szakaszára, az előállítástól és feldolgozástól kezdve, a disztribúción és tároláson át egészen a mindennapi ipari- és fogyasztói felhasználásig. A több évtizedes kutatás és számtalan megvalósított projekt, valamint a Linde hidrogén területén rendelkezésre álló képességei bizonyítják a vállalat innovációs erejét és igazolt szakmai tapasztalatát a tömeges alkalmazásra szánt, működőképes, gazdaságilag életképes hidrogén-technológiák megvalósításában.
A hidrogén technológiák iránti kereslet folyamatosan növekszik, tekintettel arra, hogy ezek képesek felgyorsítani a fenntarthatóbb energiaforrásokra való átállást, miközben továbbra is támogatják a jelenlegi energiamodelleket, azok regionális változataival együtt. A hidrogén egy kibocsátásmentes üzemanyagforrás vonatok, buszok és autók számára. Mindezek mellett nyersanyagként használható olyan iparágakban, mint a vegyipar, acélgyártás és a finomítóüzemek. Továbbá, hő- és energiaforrás épületek számára, illetve használható a megújuló forrásból előállított energia tárolásához.
A hidrogén meggyőző előnyöket kínál. Első és legfontosabb előnye, hogy támogatja az alacsony szén-dioxid-kibocsátású energiaforrások irányába történő fokozatos átállást, mivel földgázból és más, nem megújuló melléktermékekből előállítható. Ezen felül felhasználható energiahordozóként; más szóval, alkalmazható a megújuló- és egyéb forrásokból származó energia tárolóközegeként. A jövőt illetően, előállítható nulla széndioxid-kibocsátással járó módon, megújuló energiák, mint például napenergia vagy szélenergia felhasználásával történő vízbontással.
A hidrogén számos ipari folyamatban nélkülözhetetlen. Teljes körű szakértelmünk alapján a technológiák széles körét kínáljuk ehhez a könnyű gázhoz. Minden esetben garantáljuk, hogy a gáz a lehető legjobb módon kerüljön felhasználásra a vegyiparban, a finomítóüzemekben, a fémmegmunkálás és az üveggyártás területén, illetve mint időtálló üzemanyagforrás kerüljön felhasználásra a fenntarthatóbb jövő érdekében.
A hidrogén számos ipari folyamatban nélkülözhetetlen. Teljes körű szakértelmünk alapján a technológiák széles körét kínáljuk ehhez a könnyű gázhoz. Minden esetben garantáljuk, hogy a gáz a lehető legjobb módon kerüljön felhasználásra a vegyiparban, a finomítóüzemekben, a fémmegmunkálás és az üveggyártás területén, illetve mint időtálló üzemanyagforrás kerüljön felhasználásra a fenntarthatóbb jövő érdekében.
A hidrogén színtelen szagtalan gáz, amely erősen redukáló hatással rendelkezik. Habár nem tartozik a mérgező gázok közé, rendkívül gyúlékony és nagy hővezetésű, ezért a kezelése fokozott odafigyelést igényel. A hidrogén öngyulladási hőmérséklete 500 °C, tehát ez az a hőfok, amely fennállása esetén a hidrogén a levegőben önmagától meggyullad. További ismérve, hogy sokkal könnyebb, mint a levegő. Ami nem is csoda, hiszen a hidrogén a legkisebb sűrűségű gáz. A hidrogén tartalmú gázpalackokat, hidrogéntartályokat a MSZ EN 1089-3 szabvány alapján piros színnel különböztetik meg, amely az éghető gázokat jelzi. Érdekesség, hogy egy 2016-os kísérlet folyamán egészen 3,25 millió bar nyomással sikerült hidrogént összenyomni, ami halmazállapot-változáshoz vezetett.
A szürke hidrogént fosszilis üzemanyagokból állítják elő. Gőzreformálókat használnak például a földgáz átalakítására, gőz hozzáadásával. Az így kapott, hidrogénben gazdag szintézisgázt, ezután további feldolgozásnak vetik alá. A szürke H2 előállítása során a szén-dioxid (CO2) melléktermék a légkörbe távozik. Ezzel szemben a kék hidrogén előállításánál a CO2 egy következő lépcsőben leválasztásra kerül. A zöld hidrogént pedig kizárólag megújuló forrásokból állítják elő. Mindazonáltal eddig nem sikerült megfelelő mennyiségben előállítani a H2 zöld változatát.
A hidrogén megkönnyítheti a fenntarthatóbb energiagazdaságra való átállást. A H2 nemcsak vonatok, buszok, teherautók, gépjárművek és hajók kibocsátásmentes üzemanyagaként használható fel, hanem különböző iparágak alapanyagaként is, beleértve a vegyipart, a finomítókat és az acélgyártást is. Ezenkívül a hidrogén energia- és hőforrásként is szolgálhat az épületek számára, továbbá a megújuló forrásokból előállított energia tárolására is felhasználható.
Ez a technológia úgy működik, hogy fizikailag megköti a gázmolekulákat egy adszorbeáló anyagon. A molekulák és az adszorbens közötti kötőerő számos tényezőtől függ, beleértve a gáz típusát is. Ez a folyamat eredményezi a gázok szétválasztását. A szén-monoxiddal (CO), a szén-dioxiddal (CO2) és a nitrogénnel (N2) szemben az alacsony polaritású, nagyon illékony komponensek, mint a hidrogén, elhanyagolható kötőerővel rendelkeznek. Tehát, míg a szennyeződések megtapadnak az adszorbensen, a hidrogén képes azon átáramolni.
Az iparágak széles köre, beleértve a fémfeldolgozó ipart, a gyógyászati technológiát, az elektronikai ipart és az élelmiszeripart, cseppfolyósított gázokat használ. Ezeket a gázokat folyékony formában szállítják a vevők részére, hogy későbbi felhasználás céljából a helyszínen tárolhatók legyenek. Ezért nem csak kriogén megoldásokat szállítunk a H2 cseppfolyósításához, hanem megfelelő tartályokat is a megbízható és hatékony tároláshoz. A belső tartályok és csőrendszerek rozsdamentes acélból készülnek, hogy garantálják a nagyfokú tisztaságot. Ez különösen fontos az élelmiszeripar és az elektronikai ipar számára. A külső héj speciális bevonattal rendelkezik, amely kiváló szigetelést biztosít.
Fém dugattyús kompresszor használata helyett, ez az eljárás ionos folyadékot alkalmaz. Pontosabban, a folyadék szerves só, amely szilárd anyagként viselkedik a sűrítési eljárás során. Az ionos folyadék egyszerre működik kenőanyagként és hűtőközegként. Mivel korróziógátló, csökkenti a karbantartási költségeket és lényegesen hatékonyabb, mint a hagyományos kompresszorok.